Çekişmeli Mi Anlaşmalı Mı Boşanma

Çekişmeli Mi Anlaşmalı Mı Boşanma

Çekişmeli Mi Anlaşmalı Mı Boşanma

Aile bağlarının  derinden zedelenmesi ve maalesef ki toplanamaz hal alması sonucu eşler ayrılma kararı alır.

Bazen bu anlaşmalı boşanma olurken bazen de çekişmeli boşanma tercih edilmektedir.

Peki neden anlaşmalı yada çekişmeli boşanmamı tercih edeceğiniz diyecek olursanız .

 

 

Anlaşmalı Boşanmada ;

Eşler arasında karar alınmışsa iki tarafta boşanmak istiyorsa ,

Çocuk var ise velayetin kimde kalacağına karar verilmişse,

Yada var olan malların bölümü kendi içlerinde kararlaştırılmışsa  ,

Eşler aralarında protokol imzalayıp anlaşmalı olarak genelde tek celsede boşanma gerçekleştirebilirler. Ancak anlaşmalı yada çekişmeli boşanmada Avukat yardımı ile gerçekleştirilen süreçler çok daha kolay hızlı ve yanlışsız olacağı için biz sonradan hata yaptık dememeniz için baştan bir avukatla çalışmanızı tavsiye ederiz.

Gelelim Çekişmeli Boşanma davasına aslında adı üstünde çekişme hiç bir ortak nokta bulamayan yada bir tarafın boşanmak isteyip diğer tarafın boşanma taraftarı olmaması gibi durumlarda başvurulan boşanma davalarıdır.

İstanbul’da Çekişmeli Boşanma  Avukatı 

Çekişmeli davaların avukat yardımıyla yapılması en doğru karar olmaktadır , çünkü eşler arasındaki bazen öyle hal alınmaz bir durum söz konusu oluyor ki bir birinin yüzünü dahil görmek istemeyen , aman yüzünü bırak sesini duymaya katlamam diyen taraflar oluyor. İşte bu durumdan sizi kurtaran boşanma avukatlığı yapan bir avukata vekaletname vermeniz olacaktır. Sonrasında sizin duruşmalarda bile sesini duymak yada görmek istemediğiniz eşinizi görmek zorunluluğundan kurtarmış olacak.

Boşanma Avukatınıza vekaletmamenizi verip sonrasında istekleriniz ve talepleriniz doğrultusunda bir rota belirlemeniz gerekmektedir. Avukatınızda  olabilmesi doğrultusunda olabilecek tüm yolların seçimini size sunacaktır.

Florya’da Boşanma Avukatlığı yapan büromuz sizler için bu konuda danışmanlık yapmaktadır.

Çekişmeli yada anlaşmalı boşanma süreçleriniz için sizlere yardımcı olmak ve hukuki süreçlerde yanınızda olmak isteriz irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşıp bilgi ve destek alabilirsiniz.

florya da boşanma avukatı  ,avukat , boşanma avukatı , çekişmeli boşanma avukatı , velayet davası

asal hukuk  bürosu , asal hukuk , avm dosyaları , senet tahsilati , çek tahsilatı , avcılarda boşanma avukatı, küçükçekmece’de boşanma avukatı , bakırköy boşanma avukatı,anlaşamalı boşanma protokolü ,şenlikköy boşanma avukatı