Ana SayfaDAVA DİLEKÇE ÖRNEKLERİDerneğin Feshi Talebi Dilekçesi

Derneğin Feshi Talebi Dilekçesi

Derneğin Feshi Talebi Dilekçesi

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

…….

DAVACI :…….

VEKİLİ :…….

DAVALI :……. Derneği Yönetim Kurulu.

KONU :……. Derneği’nin feshi

AÇIKLAMALAR :1-Davalı ……. Derneği kuruluş amacına aykırı hareket etmektedir. Dernek ………….mahallesini Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği olarak kurulduğu halde , lokalinde kumar oynatılmaktadır.

2-Müvekkilimiz de bu derneğin 116 numaralı üyesidir. Çeşitli zamanlarda bu dernek yönetim ve denetim kurullarında yer almış ve kuruluş amacına uygun dernek faaliyetlerinde bulunmuştur.

3-Son iki dönemdir dernek yönetimine gelen şahısların, kuruluş amacına uygun hareket etmedikleri, adını taşıdıkları mahallenin hiç sorunu ile uğraşmadıkları gibi, mahallede evler arasında bulunan dernek lokalinde sabahlara kadar kumar oynattıkları herkesçe bilinmektedir.

4-Durum birkaç kez karakola bildirilmiş, dernekler masasından gelen polisler kısa süreler ile derneğin lokalini kapatmışlardır.

5-Dernek kuruluş amacına hizmet etmediğinden ve yöneticilerinin çevresine kötü örnek olduğundan derneğin feshini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER : MK.,Dernekler Kanunu diğer yasa maddeleri

KANITLAR : Dernek Tüzüğü, tanıklar

CEVAP SÜRESİ : 10 gündür.

İSTEM SONUCU : Açıklanan nedenler ile Derneğin feshine, Yargılama giderlerinin davalı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ
…….

SON EKLENENLER

%d blogcu bunu beğendi: