En İyi Boşanma Avukatı Velayet Davaları

En İyi Boşanma Avukatı Velayet Davaları

Çekişmeli Boşanma Davası

Çekişmeli boşanma davasında taraflardan birinin boşanmayı kabul etmemesi ya da karşı tarafın isteklerine itiraz etmesi söz konusudur. Bu davalarda taraflardan birinin duruşmaya gelmemesi, itiraz etmesi veya boşanmak isteyen tarafın caymasını sağlayacak tehditlerde bulunması gibi durumlar yaşanabilmektedir.

En iyi boşanma avukatı, bu sürecin hızlandırılması ve müvekkilin haklarına sahip çıkması için kanunlara başvurarak, mahkemenin tehdit altında olan tarafın korunmasıyla ilgili karar çıkarmasını da sağlayabilmektedir. Çekişmeli davalarda, velayet, nafaka ve tazminat davaları da sürdürülebilmekte boşanma davası tek celsede tamamlanmamaktadır. Uzun süren bu davalarda medeni hukukun kanunlarına başvurularak, müvekkilin korunarak ya da tehdit altında olduğu bildirilerek mahkemenin sürdürülmesi sağlanmaktadır.

En İyi Boşanma Avukatı Velayet Davaları

Boşanma davalarında, avukat müvekkilinin kişisel haklarını bildirmekle yükümlüdür. Velayetin kimde kalacağı konusunda yaşanan anlaşmazlıklarda kanunlara başvurularak, karşı tarafın velayet alması engellenebilir. Bu durumlar için müvekkilin uygun koşullarda olması, psikolojik, fizyolojik ve maddi kaynaklara sahip olması gerekebilmektedir. Kanunlar uygun gördüğü koşulda müvekkilin velayeti alma hakkı sağlanacaktır.

Velayet anlaşmazlıklarında çekişmeli boşanma davasıyla birlikte, tazminat ve nafaka davaları da sürdürüldüğü için tarafların ortak bir noktada buluşabilmesi için avukat arabuluculuk görevini de üstlenerek tarafların ortak bir paydada buluşarak medeni usulün gerektirdiği dava sürecinin sürdürülmesini sağlamaktadır. Bu dava sürecinde maddi ve manevi tazminat davalarına yönelik duruşmalara da yer verilebilmektedir.

ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

Anlaşmalı boşanma avukatı, tarafların velayet, nafaka, mal paylaşımı gibi konularda boşanma protokolünü anlaşmaya bağlamazlar ise daha sonra ileri sürmeleri sıkıntı yaratacak hususlarda taraflarla görüşür . Birlikte hazırlanan protokol ve anlaşmalı boşanma davası dilekçesi ile birlikte mahkemeye sunulur ve işlemler başlar. Davanın içeriğine, çocukların özel durumuna ve her türlü özel duruma karşın boşanma avukatı duruşma gününün erken olmasını sağlamaya çalışır.

Eşinizle yapmış olduğunuz uzlaşma sonucu, sizin ve çocuklarınızın hayatını, geleceğini ilgilendiren bir adım atarken uzman anlaşmalı boşanma avukatından destek almanız lehinize olacaktır.

Zira boşanma davası dilekçenizi ve boşanma protokolünü bir profesyonelin hazırlaması sizi muhtemel hak kayıplarından kurtaracaktır.

Bu durumda son 6 ay eşinizle birlikte yaşamış olduğunuz yer mahkemesi yakınlarından bir avukatla anlaşabilirsiniz.

Bunun için ilk yapacağınız, eğer Anadolu Yakasında oturuyorsanız ve size en yakın Adalet Sarayı Kartal Adliyesi ise ikamet etmiş olduğunuz semte göre, Kartal Boşanma Avukatı, Maltepe Boşanma Avukatı, Kadıköy boşanma Avukatı, Üsküdar Boşanma Avukatı, Ümraniye Boşanma Avukatı, Beykoz Boşanma Avukatı, Çekmeköy Boşanma Avukatı gibi arama motorunda arama yaparak anlaşmalı boşanma avukatına ulaşabilirsiniz.

Eğer Avrupa Yakasında oturuyor ve eviniz Çağlayandaki İstanbul Adalet Sarayına yakınsa Çağlayan boşanma avukatı, Kağıthane boşanma avukatı, Mecidiyeköy boşanma avukatı, Şişli boşanma avukatı, Fatih boşanma avukatı, Çapa boşanma avukatı, Beyoğlu boşanma avukatı, Beşiktaş boşanma avukatı gibi arayarak size uygun boşanma avukatınızı bulabilirsiniz.

Davanızı açarken yetki itirazına uğrayıp zaman kaybetmemek için davayı doğru yer mahkemesinde açmalısınız.

Bakırköy Adalet Sarayı yakınlarında ikamet ediyorsanız, Bakırköy boşanma avukatı, Merter boşanma avukatı, Ataköy boşanma avukatı, Yeşilköy boşanma avukatı, Zeytinburnu boşanma avukatı, Bahçelievler boşanma avukatı, Haznedar boşanma avukatı gibi aramalar yaparak çevre ilçelerdeki boşanma avukatına da ulaşabilirsiniz.

Avcılarda yaşayan birinin Avcılar boşanma avukatı, Büyükçekmece’de oturan birinin Büyükçekmece boşanma avukatı ve Küçükçekmece’de oturan birinin Küçükçekmece boşanma avukatı diye arama yapmasına gerek yoktur zira o 3 adliye birbirine çok yakındır.

Biz yetki itirazı mağduru olmamanız için sizlere dava açacağınız adliye çevresinde avukat arayışı yapma önerisinde bulunmuş olsak da avukatlar serbest meslek erbabı olup İstanbul’un, Türkiye’nin hatta uluslararası hukuk işleri ile ilgilenen avukatlar dünyanın her yerine hizmet vermektedir.

En İyi Boşanma Avukatı Nafaka Davası

En iyi boşanma avukatı, tarafların nafaka hakkında anlaşamamaları durumunda duruşmanın yeniden başlatılması için dilekçe verme hakkına sahiptir. Bu dilekçede nafaka talebi be nedenleri yer alırken aynı zamanda nafaka hakkının sadece kadına ait olduğu düşüncesi yanlıştır.

Medeni hukukta maddi olarak zor durumda olan taraf nafaka alma hakkına sahip, bu erkek ya da kadın olması fark etmeksizin uygulanmaktadır. Nafaka davasında çalışan ya da çalışmayan olmak üzere nafaka hakkı verilebileceği gibi çocukların bakımından sorumlu olan ve maddi zorluk çeken taraf da nafaka hakkı alabilmektedir. Boşanma davasında nafaka davasının açılabilmesi için boşanma avukatıyla birlikte hareket edilerek süreç başlatılabilir.

En İyi Boşanma Avukatı Tazminat Davası

Boşanma davalarında tarafların aldatılma ya da şiddete maruz kalma durumlarında maddi ya da manevi tazminat davası açma hakkı vardır. Mal mülk paylaşımında taraflar sadece birlikte ortak olarak aldıkları malları paylaşabilirken, tazminat davasında maddi bir tazminat beklentisi bulunan taraf karşı tarafın kendine ait olan malını mahkeme kararıyla alabilmektedir.

Tazminat davasında taraflardan birinin hayatına psikolojik ya da fiziksel zarar verme nedenlerine dayalı dava açılması medeni kanun maddelerinde yer almaktadır. Bu nedenle en iyi boşanma avukatı, müvekkilinin boşanma davası sürdürülürken tazminat davası açması konusunda da yardım almasını, kanunlar ve hakları üzerine bilgi sahibi olmasını sağlayacak desteği sunacaktır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası açmak için tarafların boşanma dilekçesi hazırlayarak asliye mahkemesine başvuru yapması gerekmektedir. Duruşmanın başlatılması için iki taraftan birinin medeni hukuk kanunlarının usullerine göre dilekçeyi vermesi ve dava sürecini başlatması gerekmektedir. Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası olarak açılan davalarda, kişilerin mahkeme başvurusunu birlikte yaşadıkları şehrin mahkemesine başvurarak açması gerekir.

Taraflardan biri şehir veya ülke dışındaysa yine de dava evliyken birlikte oldukları şehrin asliye mahkemesinde yürütülmekte, bazı koşullarda eğer iki taraf da farklı şehirlerdeyse ikamet olarak yer değişikliği yapılabilmektedir. Boşanma davası dilekçesi hazırlamak için boşanma avukatıyla görüşerek sürecin başlatılmasını sağlayabilir ve kanunlar hakkında detaylı bilgi edilebilirsiniz.

En İyi Boşanma Avukatı Velayet Davaları

error: İçerik korunuyor !!