Ana SayfaMANŞETİngiltere Vizesi - Ankara Anlaşması Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere Vizesi – Ankara Anlaşması Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere Vizesi – Ankara Anlaşması Vizesi Nasıl Alınır

Ankara Antlaşması ingiltere vizesi kaç günde çıkar?

Konsolosluğun yoğunluğuna göre İngiltere Ankara Antlaşması’ndan yararlanarak gerçekleştirilen vize başvurusu sonuçlanma süresi 3 hafta ile 12 hafta arasında değişir.

Ankara Antlaşması hangi devletler ile ne zaman imzalanmıştır?

Ankara Anlaşması (20 Ekim 1921), TBMM ve Fransız Hükûmeti arasında Türk-Fransız Cephesi’ndeki faaliyetleri durdurmuştur. TBMM yönetimindeki bölgenin güney sınırının taslak olarak belirlenmesine karar verilmiştir, ama asıl politik kararları Lozan Antlaşması’na bırakmıştır.

Ankara Antlaşması hangi ülkeleri kapsıyor?

Ankara Antlaşması vizesi Romanya, Bulgaristan ve Türkiye vatandaşlarını kapsamaktadır. Bununla birlikte, Romanya ve Bulgaristan AB ülkesi konumunda bulunduğu için Ankara Antlaşması vizesi şuanda sadece antlaşmanın tarafı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına aktif olarak uygulanmaktadır.

Ankara Antlaşması hangi işler yapılabilir?

Ankara Antlaşması Vizesi size İngiltere’de serbest meslek sahibi olmak imkanı verir. Serbest meslek olarak icra edilebilecek olan her türlü işi yapabilirsiniz. Ancak İngiltere’nin kendi özel sertifikasını gerektiren avukatlık, doktorluk, diş hekimliği ve mali müşavirlik gibi işleri yapamazsınız.

Ankara Anlaşması vizesi (İngilizce adıyla Turkish Businessperson and Worker Visa) ile Türk vatandaşları, uzmanlık alanlarına uygun birçok iş kolunda İngiltere’de iş kurabilme imkanına sahiptirler.

Bu iş kolları: Türkiye’de doktorluk, avukatlık, öğretmenlik, IT uzmanlığı, hemşirelik, müzisyenlik, oyunculuk, dansçılık, kuaförlük, kasaplık, aşçılık, kuyumculuk, müteahhitlik, terzilik, inşaat işçiliği, sporculuk, muhasebecilik, elektrikçilik, marangozluk, pastacılık gibi birçok alanı kapsamaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi Alabilmenin Şartları

Ankara Anlaşması kapsamında, Ankara anlaşması vizesi için gerekli evraklar, vize başvurusu yapabilmek ve vize alabilmek için İngilizce bilmek veya üniversite mezunu olmak şartı aranmamaktadır.

Vize alabilmek için;

Türk vatandaşı olmak,
18 yaşını doldurmuş olmak,
Belli bir iş kolunda bilgi ve tecrübeye sahip olmak ve
Yeterli sermayenin (işe göre değişmekle birlikte tavsiye edilen en düşük miktar 50.000,00-TL) sahibi olmak , gibi genel kriterleri sağlamak yeterlidir.

İngiltere Vizesi – Ankara Anlaşması Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi Sağladığı İmkânlar

Ankara Anlaşması vizesi diğer adıyla ECAA 2 Turkish Businessperson Visa Türk vatandaşlarına:

1- İngiltere’de iş kurma,

2-Belli bir süre sonra İngiltere’de süresiz oturum alma,

3-İngiltere vatandaşı veya çifte vatandaş olma,

imkanı sağlamaktadır.

Ankara Anlaşması vizesi üç aşamalı bir vize türüdür. Birinci aşama; ilk başvuruda alınan bir yıllık vize, ikinci aşama üç yıllık uzatma vizesi ve üçüncü aşama ise ikinci kez üç yıllık uzatma vizesi şeklindedir. Böylelikle toplam yedi(1+3+3) yıllık bir süreyi kapsamaktadır.

SON EKLENENLER

error: İçerik korunuyor !!
[sg_popup id=6974]
%d blogcu bunu beğendi: