TİCARET VE ŞİRKETLER HUKUKU

Şirketler İçin Hukuki Danışmanlık

Şirketler İçin Hukuki Danışmanlık

Şirket avukatlığında veya bir diğer adıyla hukuk müşavirliğinde amaç müvekkil şirketlere düzgün bir hukuki alt zemin hazırlanmasıdır.

Dolayısı ile işin odak noktası salt süregelen davaların takibi değil, henüz uyuşmazlık meydana gelmeden önleyici tedbirler alınarak uyuşmazlıkların en aza indirilmesi olmalıdır

Kurumsal hukuki danışmanlık, ticaret hayatının değişen ve gelişen gereklerine uyum amacı ile ticaret şirketlerine, şirketler hukuku, ticaret hukuku, iş hukuku ve bağlı hukuk dallarının günlük ticari uygulamalarına yansıtılması noktasında hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Özellikle yapılan çalışmalarda alınan kararların hukuka uygun olması ve bu kararların hukuka uygun bir şekilde uygulanıyor olması gerekmektedir. Bunun içinde alanında uzman olan bir hukuk danışmanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Birçok sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olan hukuk danışmanlığı ile birlikte hem şirketin avukat ihtiyacı karşılanmış hem de hukuksal konularda bilgi alabileceğiniz uzman birisi olacaktır.

Herhangi bir karar alınırken ya da alınan kararın uygulanması aşamasında hukuk danışmanından gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Bu durum aynı zamanda şirket ya da firmanızın aldığı tüm kararların hukuki zemin içerisinde olması için zorunlu bir uygulamadır.

Önleyici danışmanlık hizmeti ile şirketlerin yaşayabileceği hukuki problemleri önlemek ve kaçınılması imkansız problemlerde müvekkilin yaşayabileceği zararı en aza indirebilmek adına çalışmalar yapılmaktadır.

Şirketler İçin Hukuki Danışmanlık Çalışmalarımız ;

Şirket kuruluş sözleşmeleri, şirket birleşme ve devirleri, şirket genel kurul prosedürleri, sermaye artırım ve indirimleri, halka arz, ortaklık sözleşmeleri, mal alım-satım sözleşmeleri, franchising sözleşmeleri, acente sözleşmeleri, lisans sözleşmeleri, yüklenici sözleşmeleri, danışmanlık ve hizmet sözleşmeleri ve diğer ticari sözleşmelerin hazırlanması,

İş sözleşmeleri ile gizlilik ve reklam yasağı gibi konularda personel ile yapılacak ek sözleşmelerin ve personel yönetmelikleri ile tutanaklar ve diğer dökümanların hazırlanması,

Personellerin çalıştıkları alanların hukuki incelemesi ve hukuki anlamda dikkat etmeleri gereken konularda düzenli eğitimler verilmesi,

Güncel hukuki ve ticari uygulamalar ile değişiklikler konusunda sunum ve seminer verilmesi,

Şirket prosedürlerine(genel kurul toplantıları, yönetim kurulu toplantıları vs) yönelik bilgi ve döküman sağlanması vb. başlıklar altında toplanmaktadır.

Yasal takip ve avukatlık hizmeti ile, danışmanlık hizmeti verilen şirketin alacak tahsili ile davalarında avukatlık hizmeti verilmektedir.

Danışmanlık hizmeti içerisinde yer alan avukatlık hizmetinin münferit avukatlık hizmetinden en önemli farkı, avukatın yaşanan hukuki problemin her aşamasına tanıklık ederek ve şirketin o problemle bağlantılı iş ve işlemlerinden haberdar olarak dava ya da alacak tahsilinde daha etkin rol oynayabilmesidir.

Danışmanlık hizmeti verilen şirketlerin hukuki problemlerin çözümünde şirket avukatı büyük kolaylık sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu