Ana SayfaDAVA DİLEKÇE ÖRNEKLERİAyrılık İstemli Dava Dilekçesi

Ayrılık İstemli Dava Dilekçesi

Ayrılık İstemli Dava Dilekçesi

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

…….

DAVACI :…….

VEKİLİ :…….

DAVALI :…….

KONU : Ayrılık Kararı Verilmesi İstemimizdir.

AÇIKLAMALAR : 1-Müvekkilimiz davalı ile ……. önce evlenmişlerdir. Davalının ikinci eşidir. Davalıdan ……., ……. bulunmaktadır. Evlilik Nüfus kaydı ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, ……. Sayfa No ve ……. Kütük Sıra No dadır.

2-Davalı son birkaç aydır faklı davranışlar içine girmiş, sinirli tutumları ile evliliği çekilmez hale getirmiştir. Akşamları eve geç ve içkili gelmekte, zaman zaman sevmek için uyandırdığı çocukları da hırpalamaktadır. Müvekkilimizi de birkaç kez dövmüş, araya giren komşular vasıtası ile yatışmıştır.

3-Müvekkilimiz, tüm bunlara rağmen eşini sevmekte ve boşanmak da istememektedir. Ancak eşinin bir müddet ayrı kalması, belki eşine ve çocuklarına olan özlemini artırabilecektir. Böylelikle belki de yok yere bitecek bir evliliği de kurtarma şansı olacaktır.

4-Bu nedenle tarafların ayrılığına karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER : MK. HUMK ve İlgili Mevzuat

KANITLAR : Nüfus kayıtları,tanık beyanları ve Her Tür kanıt

CEVAP SÜRESİ : 10 Gündür

Ayrılık İstemli Dava Dilekçesi

İSTEM SONUCU : Açıklanan nedenler ile tarafların ayrılığına karar verilmesini, her türlü yargılama giderinin karşı tarafa yükletilmesini, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ
…….

SON EKLENENLER

%d blogcu bunu beğendi: