MANŞET

İstanbul Boşanma Avukatı*2024

İstanbul Boşanma Avukatı*2024

Genellikle boşanma davası alan avukatlara da boşanma davası değil Aile Hukuku Avukatı denmektedir.

Boşanma davası tabiri de resmi bir unvan değil halk arasındaki bir söylemdir. Halk arasında boşanma davalarını takip eden avukatlara Boşanma avukatı denilmektedir.

Boşanma avukatı iyi veya çok iyi Anlaşmalı Boşanma yahut Çekişmeli Boşanma, hangi dava olursa olsun müvekkilini lehine mutlak sonuç alan avukat demek değildir. En iyi Boşanma Avukatı da olsa, avukatın fonksiyonu, davaya katkı sağlamaktır.

Müvekkil lehine görülemeyenlerin görülmesini sağlamak, teorik ve uygulama alanından kaynak bulmak ve bunları yerinde ve zamanında kullanmak, eksiklikleri ve hataları fark etmek ve gidermeye çalışmaktır.

Her şeyden önce boşanma hukukunu iyi bilmek gerekir.
Boşanma avukatı boşanma davalarda uzmanlaşmış avukat demektir.

Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı, genelde aile hukuku özelde ise boşanma davaları üzerine kendisini geliştirmiş ve bu alanlarda uzmanlaşmış kişilerdir.

Söz konusu boşanma davaları olduğunda gerek kanuni değişikliklerin gerek Yargıtay kararlarının titizce takip edilmesi büyük önem taşımaktadır. Boşanma davaları, hata kaldırabilir davalardan değildir.

En ufak bir bilgi eksikliği yahut dikkat eksikliği tüm davanın kaybedilmesiyle sonuçlanabilir.

Boşanma avukatları boşanma davaları konusunda geniş bilgi birikimine sahiptir. Bu bilgi birikiminin büyük bir çoğunluğunu okuyarak diğer bir kısmını ise önceki davalarından edinmişlerdir.

Boşanma avukatları müvekkil ile anlaşma sağladıktan sonra kısa bir süre içinde davayı açmakla yükümlüdür. Aksi durumda görevi kötüye kullanma suçu gündeme gelebilir.

Boşanma avukatları boşanma davasını açtıkları andan itibaren söz konusu boşanmaya ilişkin karşı tarafın kusurlu olduğunu kanıtlama çabası içerisine girerler. Bunu başarmaları halinde dava kazanılır ve mahkemece tarafların boşanmasına karar verilir.

İstanbul Boşanma Avukatı Tavsiye

İstanbul boşanma avukatı tavsiyesi isteyen yahut bursa boşanma avukatının kim olduğunu araştıran insanlar net bir sonuca ulaşamazlar. Bunun sebebi ise söz konusu boşanma davası olduğunda bu alanda tek bir tane boşanma avukatının varlığından bahsedilemez. Bugün boşanma davalarında başarılı bir çok boşanma avukatı aktif olarak avukatlık mesleğini icra etmeye devam etmektedir.

İstanbul boşanma avukatı arayışınızda dikkat etmeniz gereken husus:

Bulmuş olduğunuz avukatın bu davalar üzerine uzmanlaşmış olması,
Hali hazırda boşanma davaları bulunuyor olması,

Boşanma davası alanında bilgili olduğunu kanıtlar nitelikte sertifikalara sahip olması,
Boşanma davası alanında makale, tez vb. yazılar yayınlayarak bu alandaki uzmanlığını akademik olarak da destekliyor olması,

Her ne kadar somut bir kriter olmasa da boşanma avukatınızın sizde güven uyandırıyor olması, gerekmektedir.

İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul boşanma avukatı kimdir ? Bu sorunun maalesef ki tek bir cevabı yok. Olsa olsa bursa en iyi boşanma avukatlarından bahsedilebilir. Günümüzde boşanma davası açmayı düşünen kişilerin boşanma avukatları arayışlarında, boşanma davasını kazanma ihtimallerini artırma amacıyla bursa en iyi boşanma avukatı şeklinde aramalar yaptıkları görülmektedir.

İstanbul boşanma avukatı nı bulamasanız bile iyi boşanma avukatlarına ulaşabilirsiniz. Burada yapmanız gereken vermiş olduğumuz tavsiyeler ışığında kendi kriterlerinizi belirlemek ve avukat görüşmelerine bu kriterler ile gitmek.

Unutmayın açmış olduğunuz boşanma davası bir alacak davası gibi basit nitelikte değildir. Boşanma davası sonucunda verilecek karar, tüm hayatınızı etkileyecek bir karardır. Bu sebeple Bursa en iyi boşanma avukatı arayışınızı titizlikle sürdürmeniz gerekmektedir.

İstanbul boşanma avukatı, size en rahat hissettiren boşanma avukatıdır. Bu konuda emin olabilirsiniz. Sizde güven duygusu uyandıran bir boşanma avukatına gönül rahatlığı ile vekalet çıkarabilirsiniz.

Boşanma avukatı müvekkil adayında nasıl güven duygusu yaratabilir ?

Bu sorunun tek bir cevabı olmayıp bir çok kriteri vardır. Son olarak bu kriterlerin bir kaçına değinmek gerekirse:

En önemlisi müvekkile karşı boşanma davasının başından sonuna kadar şeffaf olunmalıdır,
Müvekkilin boşanma davasına ilişkin sormuş olduğu sorular boşanma avukatı tarafından güzel bir üslup ile açıklanmalıdır,

Müvekkile boşanma davasına ilişkin açıklama yapan boşanma avukatı, bu konuda önceki davalarını referans göstermekten kaçınmamalıdır,

Boşanma avukatının vekalet ücretine yönelik fiyat politikası net olmalıdır. Bu konuda müvekkille anlaşma sağlanması halinde gereken kolaylık sağlanmalıdır.

Boşanma avukatı, boşanma davasına ilişkin müvekkil adayına uçuk vaatlerde bulunmamalıdır.

Boşanma davasına ilişkin kötü yahut olumsuz bir durum var ise, boşanma davası henüz açılmadan bu olumsuzluk boşanma avukatı tarafından açıklanmalıdır.

Boşanma avukatı müvekkili açılan boşanma davasına ilişkin yaşanan her gelişmede bilgilendirmelidir.

İstanbul Boşanma Avukatı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu