Ana SayfaSİGORTA HUKUKUYangın Mali Sorumluluk Ne Demek?

Yangın Mali Sorumluluk Ne Demek?

Yangın Mali Sorumluluk Ne Demek?

Yangın sigortası ne işe yarar?

Yangın sigortası, ev veya iş yerleri gibi her türlü mekan için kendiliğinden meydana gelen yangın, yıldırım, patlama ve bu durumların neden olduğu duman ve diğer tehlikelerin oluşturduğu hasarlara karşı güvence olarak yapılan sigortadır.

Yangın sigortası neleri kapsar?

Yangın sigortasıyangın, yıldırım düşmesi ve infilak sonucu meydana gelen duman, buhar ve hararetin bina, konut ve iş yerlerinde oluşturduğu hasarları teminat altına alan sigorta türüdür.

Bu olaylar arasında;

  • Her türlü savaş,
  • İsyan,
  • Darbe ve ayaklanma halleri yer alır.

Yangın mali sorumluluk ne demek?

Yangın Mali Mesuliyet Poliçesi Nedir?

Kiracı olarak bulunulan binalarda, sigortalı kiracının sorumluluğunda meydana gelebilecek hasarlar, poliçede belirtilen rizikolar dahilinde teminat altına alınır.

Yangın Sigortası Genel olarak neleri teminata alır?

Yangın Sigortası Genel Şartları Hükümleri Saklı Kalmak Kaydıyla; Deprem, deniz depremi (tsunami) ve yanardağ püskürmesinin doğrudan veya dolaylı neden olacağı yangın, infilak, yer kayması veya toprak çökmesi sonucu meydana gelenler dahil bütün zararlarla, temeller ve istinat duvarları teminata ilave edilmiştir.

Yangın Mali Sorumluluk Ne Demek?

Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası Nedir?

Gerçek ya da tüzel kişilerin, kendilerinin veya çalışanlarının üçüncü şahıslara verebilecekleri her türlü bedeni ve maddi zararlar nedeniyle kendisine yöneltilebilecek tazminat talepleri ile ilgili sorumluluklarını teminat altına alan sigorta türüdür.

 

Önceki İçerikHayat Sigortalarının İçerikleri
Sonraki İçerikKvkk Nedir

SON EKLENENLER

%d blogcu bunu beğendi: