Ana SayfaGÜNCEL HABERLERGetContact Erişim Yasağı Kaldırıldı

GetContact Erişim Yasağı Kaldırıldı

GetContact Erişim Yasağı Kaldırıldı

Rehberlik hizmeti veren internet sitelerinin ve uygulamaların yasaklanmasına yönelik karar ( 2017/61), Kişisel Verileri Koruma Kurulu‘nun ilk kararları arasındaydı ve çokça tartışılmıştı.

Kurul kararına göre, çeşitli kaynaklardan kişisel veri toplayan, isim sorgulandığında telefon numarası bilgisine, telefon numarası sorgulandığında da isim bilgisine erişme imkanı veren hizmetler kanuna aykırı bulunmuştu.

Kurul’un bu kararı üzerine BTK harekete geçmiş ve mahkeme kararıyla GetContact dahil olmak üzere çok sayıda internet sitesi ve uygulamaya tedbiren erişimin engellenmesini sağlamıştı.

Bu hafta, mahkemenin bu tedbir kararının kaldırıldığını ve GetContact gibi hizmetlere tekrar erişim sağlanabildiğini öğrendik.

Bununla birlikte Kurul’un bu hizmetler konusundaki görüşünü değiştirip değiştirmeyeceği, uygulamaların kullanımını “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek” başlığı altında şikayet konusu yapıp yapmayacağı net değil.

GetContact Erişim Yasağı Kaldırıldı

GetContact kaldırıldı mı?

Telefon numarasından isim sorgulayarak rehberlik hizmeti veren mobil uygulama Getcontact’ın 2018 yılında getirilen erişim yasağı kaldırıldı.

GetContact APK nedir?

Getcontact, sizin için harika bir “istenmeyen çağrı engelleme” ve “arayan kişi tanımlama” uygulamasıdır. Rahatsız edici aramaları filtreler ve sadece sizin tercih ettiğiniz kişilerin sizinle iletişim kurmasına olanak sağlar.

SON EKLENENLER

error: İçerik korunuyor !!
%d blogcu bunu beğendi: