Turizm Hukuku Avukatı

Asal Hukuk Danışmanlık seyahat acenteleri mevzuatı kapsamında faaliyet gösteren başta A grubu seyahat acenteleri olmak üzere pek çok firma için sunmuş olduğu uzun süreli hukuki danışmanlık hizmetleri sonucunda edinmiş olduğu tecrübe ile turizm ve seyahat sektöründe faaliyet gösteren müvekkillerine her türlü hukuki desteği sağlamaktayız.

Turizm hukuku; Aile hukuku ya da Ceza Hukuku gibi kökenleri yıllar öncesine dayanan bir hukuk dalı değildir. Yeni yeni filizleniyor olması Turizm Hukuku alanında uzman avukatların sayısının azlığına sebebiyet olmaktadır.

Sektördeki büyüklük ve hukuk sistemindeki yenilik mutlak suretle bir Turizm Hukuku avukatı ile birlikte çalışmayı gerekli kılmaktadır. Bunun yanında turizm sektörünün uluslararası bir yapı olması da ülke içi kanunlarla beraber milletler arası hukuk dalında da uzmanlaşmış olmayı gerekli kılmaktadır.

Turist, iç turizm-dış turizm, günübirlikçi, seyahat acenteleri gibi ulusal ve uluslararası kavramlar hukuki bağlamda bir kelimeden öte derin anlamlar içermekte ve kullanımlarına göre değişik sonuçlar doğurabilmektedir.

Unutulmamalıdır ki sözleşmelerde yersiz ya da yanlış kullanılan her bir kelime sözleşmede sakatlıklara ve hatta geçersizliklere sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeplerden ötürü bir seyahat acentası, turizm hizmeti veren bir firma ya da hizmetten yararlanan her kim olursa olsun mutlaka sözleşmelerin hazırlanış sürecinde kurumumuz avukatlarının bilgi ve tecrübelerinden yararlanmalıdır.

Bünyemizdeki Turizm Hukuku avukatlarının danışanlarının kendilerinden ne beklediğini bildiklerinden emin olabilirisiniz. Seyahat sürecinde nelerin hizmet kapsamında olup olmadığı, turizm hukukunda seyahat sigortası yükümlülüklerinin kimde olduğu, paket tur organizasyonlarının kapsamı ve nelerin pakette olmasının zorunlu olduğu, tarafların sorumluluklarının neler olduğu gibi turizm hukuku uyuşmazlıkları ve turizm hukuku anlaşmazlıkları ve de turizm hukuku ihtilaflarında hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Turizim hukuku kapsamında oteller, seyahat acenteleri ve turizm alanında faaliyet gösteren tüm şirketler, sözleşmelerin hazırlanış sürecinde uzman avukatlarımızın bilgi ve deneyiminden yararlanabilir.

Otel kiralama sözleşmeleri,
Otel yönetim anlaşmaları,
Otel yatırımları ve finansmanı,
Turizm işletmelerinin kira işleri ve devir işlemleri,
Seyahat acentesi ile otel arasındaki tüm ihtilaflar,
Hotel kiralama ve işletme sözleşmeleri,
Otel müşteri arasındaki ihtilafların çözümü,
Seyahat acentesi, otel, pansiyon vb. turizm işletmelerinin sözleşmelerinin hazırlanması,
Turizm şirketlerinin kurulumu ve hukuki süreçlerin takibi,
Turizm bakanlığı nezdinde karşılaşılan hukuki problemlerin çözümü,
Yerli ve yabancı turistler ile turizm endüstrisi kuruluşlarına kamu ve özel hukuk kuralları ve turizm hukuku kapsamında danışmanlık hizmeti verilmesi
Otel odaklı projeler öncesi hazırlıklar çerçevesinde otelin fiili ve hukuki durumu hakkında incelemeler, sözleşmeleri,
Yerel ve uluslararası yatırımcılarla ve finans kuruluşları ile yapılacak anlaşmalarda temsili,

Hukuk büromuz küçük ve orta ölçekli işletmelerden, büyük cirolu uluslararası şirketlere kadar birçok şirkete Ticaret Hukuk, Turizm Hukuku çerçevesinde danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermektedir.

Yola çıkmadan öne yolunuzu aydınlatmak ve hukuki meselelerde önünüzü görmenizi sağlamak yegane amacımızdır. Sözleşmelerin hazırlanması sürecinde mutlaka bizden danışmanlık talep etmeniz faydanıza olacaktır. ‘Turizm acentem tarafından dolandırıldım.’, ‘Turizm hizmeti aldım, Ancak paketlerde vaat edilenler gerçekleşmedi, Ne yapabilirim?’, ‘Seyahat Şirketi kuracağım,Neler yapmalıyım?’, ‘Seyahat sözleşmesinde neler yer almalı?’, ‘Seyahat sigortalarını kim yaptırmak zorunda?’, ‘Turizm sektöründe danışmanlık hizmeti arıyorum.’, ‘Seyahat şirketi nasıl kurulur?‘ gibi konu ve sorulara sahipseniz zaman kaybetmeden büromuza gelebilirsiniz.

Turizm Hukuku Avukatı