MANŞET

GİB Beyanname Değişiklikleri

GİB Beyanname Değişiklikleri

Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesinde Değişiklik

Geri kazanım katılım payı beyannamesindeki plastik poşetten elde edilen katılım payı tutarı ile piyasaya arz edilen ürünlerdeki GEKAP birim tutarları Beyanname Düzenleme Programında güncellenmiştir.

2023 Yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesi Uygulamaya Açıldı

2023 yılı vergilendirme dönemine ilişkin verilmesi gereken “Kurumlar Vergisi Beyannamesi” uygulamaya açılmıştır. Beyannamelerini e-Beyanname sisteminden verecek olan mükelleflerimizin Dijital Vergi Dairesi uygulaması üzerinden “Gerekli Programlar” menüsü altında yer alan Beyanname Düzenleme Programı’nı indirerek güncellemeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için duyuru eklerine bakınız.

Kurum Geçici Vergi Beyannamesi Uygulamaya Açıldı

2024/1. dönem kurum geçici vergi beyannamesi uygulamaya açılmıştır. Beyannamelerini e-Beyanname sisteminden verecek olan mükelleflerimizin Dijital Vergi Dairesi uygulaması üzerinden “Gerekli Programlar” menüsü altında yer alan Beyanname Düzenleme Programı’nı indirerek güncellemeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için duyuru eklerine bakınız.

Gelir Geçici Vergi Beyannamesi Uygulamaya Açıldı

2024/1. dönem gelir geçici vergi beyannamesi uygulamaya açılmıştır. Beyannamelerini e-Beyanname sisteminden verecek olan mükelleflerimizin Dijital Vergi Dairesi uygulaması üzerinden “Gerekli Programlar” menüsü altında yer alan Beyanname Düzenleme Programı’nı indirerek güncellemeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için duyuru eklerine bakınız.

Denetim Yetkilendirme Belgesi Bildirimlerinde Değişiklik

“Kamu Yararını İlgilendiren Kuruluşların Denetimi Harç Bildirimi” ve “Diğer Kuruluşların Denetimi Harç Bildirimi” harç tutarları Beyanname Düzenleme Programında güncellenmiştir.

Kaynak: GİB

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu